Photos from SOS/BirdLife Slovensko’s post

Začiatok roka 2022 bol v znamení vešania búdok pre vzácne druhy poľnohospodárskej krajiny v Trnavskom a Trenčianskom kraji. A to nielen pre dudka – vtáka roka, ale aj výrika, krutohlava a iné dutinové hniezdiče. Aktuálne tieto búdky kontrolujeme a nemálo nachádzame obsadených, čo nás teší.

Búdky pre dudka a výrika boli vyvesené aj v okrese Dunajská Streda, v prípade dudka išlo aj o lokality vo vinohradoch, ktoré sa dudkom páčia aj v susednom Rakúsku a búdkove populácie dudka sú tam celkom známe. Ďakujeme Rišovi Schnurmacherovi a Milovi Mišíkovi za vyvesenie týchto búdiek a aj dohodu s vinohradníkmi.

A tiež sme radi, že sme mali možnosť búdky vyrobiť v rámci projektu „Zelené horizonty“, č. projektu 304021S218. Projekt je podporený z operačného programu „Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika 2014-2020“, keďže išlo o 350 búdok, nemalé náklady, a tie by sme len z vlastných prostriedkov tak ľahko neutiahli.

Autor správy a foto SOS/BirdLife Slovensko on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

👉VYBERÁME ZO SPRÁVY O STAVE ŽP ZA ROK 2020 🌎 Energetická bezpečnosť ⚠️SR dováža takmer 90 % primárnych palivovo-energetických zd...

Pi máj 6 , 2022
👉VYBERÁME ZO SPRÁVY O STAVE ŽP ZA ROK 2020 🌎 Energetická bezpečnosť ⚠️SR dováža takmer 90 % primárnych palivovo-energetických zdrojov (PEZ) ⚠️medzi domáce PEZ možno zaradiť: • hnedé uhlie, • vodnú energiu, • a biomasu. ⚠️všetko čierne uhlie sa zabezpečuje dovozom ⚠️väčšina plynu a takmer celý objem ropy sa dováža […]

Mohlo by Vás zaujímať