Photos from SOS/BirdLife Slovensko’s post

DNES EŠTE JEDNA DOBRÁ SPRÁVA PRE OCHRANU VTÁCTVA. VLÁDA VYHLÁSILA AJ CHRÁNENÝ AREÁL STOLICA. IDE O VEĽMI VÝZNAMNÉ ÚZEMIE PRE OCHRANU HLUCHÁŇA.

Ktovie či by toto územie, kde na tretine plochy bude platiť najvyšší stupeň ochrany, bolo niekedy vyhlásené, keby Slovensko nebolo súčasťou EÚ, a keby Európska komisia neriešila sťažnosť jej zaslanú a neupozorňovalo sa, že Slovensko roky ignorovalo svoje povinnosti na ochranu biotopov hlucháňa.

Asi si vieme predstaviť ako by ochrana lesov, ktoré sú zároveň domovom vzácnych druhov vyzerala, ak by sa na Slovensko nevzťahovala európska legislatíva. Takže sme veľmi radi, že nakoniec sa našlo riešenie aj pre Stolicu a zvyšuje sa šanca, že hlucháň na Slovensku predsa len prežije.

Tu viac o Stolici: https://dennikn.sk/minuta/3567258/

Autor správy a foto SOS/BirdLife Slovensko on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🌳Pálffyovský dub je jedným z mála stromov, ktoré svoj príbeh začali písať ešte pred príchodom Pálffyovcov do Malaciek ...

St sep 13 , 2023
🌳Pálffyovský dub je jedným z mála stromov, ktoré svoj príbeh začali písať ešte pred príchodom Pálffyovcov do Malaciek – predtým než sa začali budovať priľahlý kaštieľ a park, ktoré sú národnými kultúrnymi pamiatkami. Je to skutočný živý pamätník – má viac než 500 rokov. 🌳🧐 📌 Hlasuje za dub: https://ekopolis.sk/zivotne-prostredie/strom-roka/finalisti/palffyovsky_dub_spomienok […]

Mohlo by Vás zaujímať