Photos from netopiere.sk’s post

Po 6 rokoch sa poradilo zorganizovať populárny Chiropterologický seminár, tentoraz v Krásnohorskej Dlhej Lúke, v penzióne Jozefína od 14. do 16. októbra 2022. Termínovo mal byť uskutočnený v roku 2020 (posledný bol v roku 2016), ale znemožnila ho pandémia koronavírusu. O podujatie bol veľký záujem z radov členov našej organizácie, ale aj záujemcov o členstvo alebo našich podporovateľov. Podujatie malo viac ako 30 účastníkov z celého územia Slovenska – od Bratislavy až po Priekopu na východe a jedného účastníka z Českej Republiky.

Popoludnie v v prvý deň bolo venované Členskej schôdzi Spoločnosti pre ochranu netopierov na Slovensku. Program bol bohatý, pretože bolo potrebné prebrať viacero oblastí – od výročných správ, prijímania nových členov až po voľby do orgánov organizácie. Nový výbor omladil Martin Danilák a predsedkyňou zostala Denisa Löbbová, tretím členom výboru zostal Peter Kaňuch.

Ďalší deň nasledovalo samotné jadro seminára. Prednesených bolo 11 odborných príspevkov z oblasti výskumu netopierov, ochrany ale aj environmentálnej výchovy (PROGRAM TU) s následnou diskusiou a výmenou skúseností. Po ukončení čakal na účastníkov veľmi zaujímavý bod programu – návšteva Krásnohorskej jaskyne, ktorá je náročnejšia než bežne sprístupnené jaskyne. Účastníci si mohli počas 2 hodín rozhýbať všetky svaly – vyskúšali si traverz po lane nad jaskynnou riečkou aj dlhé rebríky. Úsilie bolo odmenené na konci trasy – mohli sme obdivovať jeden z najvyšších stalagnátov na svete. Stretnutie boli veľmi hodnotné aj z hľadiska vzťahov, vzájomnej inšpirácie a spolupráce do budúcna.

Autor správy a foto netopiere.sk on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Sázíme budoucnost's post

St nov 2 , 2022
Pod Řípem ukrytým v mlze se potkali místní i dobrovolníci z celé republiky aby společně vysadili Alej na počest sira Nicholase Wintona. Z velké Británie dorazil také jeho syn Nick Winton, na začátku aleje vysadil potomka moruše ze zahrady svého otce. Setkal se také s několika z „Wintonových dětí“. 🌳 […]

Mohlo by Vás zaujímať