Photos from BROZ – ochranárske združenie’s post

Ako finalisti sme do Bruselu išli a ako finalisti ideme domov 🤷🏻✨
Ocenenie Natura 2000 award sme síce nevyhrali, ale bolo nám cťou zúčastniť sa tejto prestížnej európskej súťaže a byť medzi 6 nominovanými projektami v našej kategórii. 🏆Vyhral írsky projekt, kde ochranári pomohli zmeniť nastavenie dotácií pre farmárov, aby následne mohli prírode bližšie obhospodarovať územia Natura 2000 a neboli ukrátení.
Udeľovanie cien #Natura2000awards bolo zorganizované vrámci európskeho zeleného týždňa #EUgreenWeek, ktorého hlavným motívom je tento rok voda – See water differently. My sa snažíme 😉. Udeľovanie cien otváral Maroš Šefčovič, s ktorým sme dali small talk o význame lužných lesov pre rekreáciu 🙃.
Event aj networkingová časť boli veľmi dobre zorganizované, vždy sa oplatí vymeniť si skúsenosti s podobnými organizáciami z EÚ. Najmä v týchto časoch je dobré si pripomenúť, že to čo robíme ako neziskovka je vrámci iných krajín úplne normálne, aj to stojí normálne peniaze a inde skôr štáty neziskovkám ďakujú za dobre odvedenú robotu. Ale čo už.
Na pôde EÚ to ešte oceniť vedia 😉.

Autor správy a foto BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie) on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Tož otevřete diáře a podívejte se, kdy máte volno :-)

Št máj 30 , 2024
Tož otevřete diáře a podívejte se, kdy máte volno 🙂 Blíží se léto a vy nevíte, co podniknout? 🤔 Poznat nové lidi, dát si do těla a zároveň pomoct přírodě, o tom je Víkend pro přírodu. 💪🌱 Během letních měsíců i v září nás zatím čeká přes 20 úžasných akcí, […]

Mohlo by Vás zaujímať