Photos from BROZ – ochranárske združenie’s post

Pomáhali sme nastaviť mozaikové kosenie areálu hradu Devín 🤗
Teda, no, pomáhali. Tak trochu sme ho aj iniciovali. 🙃
Minulý rok si totiž naša kolegyňa Andrea Janíčková, pri obhliadke pasienku na hrade, všimla, ako je areál kosený na kompletku a neváhala rovno skúsiť osloviť Múzeum mesta Bratislavy, či by sa s tým nedalo niečo robiť. No a tí nadšene súhlasili a dostali sme zadanie, aby sme im mozaikovú pastvu pomohli nastaviť. Aj jej jarnú aj letnú časť, podľa toho, ako treba prestriedať plochy a podporiť biodiverzitu a druhové zloženie. A aby ho Technické služby mesta Bratislava mohli jednoducho realizovať.
Obula sa do toho aj naša botanička Katka Devanová, ktorá pomohla takéto plochy určiť a identifikovať a identifikovať aj také, kde sú potenciálne nežiadúce druhy produkujúce alergény, ktoré by mali ísť dole.
No a výsledkom je až 30 nekosených plôch (väčšinou kruhového tvaru) s priemerom zhruba 7 metrov, čo je približne 1000 metrov štvorcových, kde to môže aj naďalej bzučať a žiť. Aj na jar, aj v lete.
A nebolo to ani zložité na realizáciu, stačilo zatĺcť kolík a dohodnúť veľkosť nekosenej plochy okolo nich.
No čo kasteláni, kastelánky, správcovia hradných a iných areálov? Nechcete sa inšpirovať? 🌸🌼🐝

Autor správy a foto BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie) on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Evropské volby: Rozhodující moment pro zelenou budoucnost Evropy - Greenpeace Česká republika

Št máj 9 , 2024
Dnes je den Evropy! 🇪🇺 Měl by být oslavou míru a jednoty. Bez ochrany přírody a klimatu jsou ale obě tyto hodnoty v ohrožení. 🔜 Jako členy a členky EU nás už v příštím měsíci čekají volby do Evropského parlamentu. Koho vlastně volíme a jak mohou volby změnit směřování Evropské […]

Mohlo by Vás zaujímať