Photos from BROZ – ochranárske združenie’s post

Dnes nám bolo cťou zabezpečovať sadenie 30 európskych stromov na brehu Vojčianskeho ramena! 🌳🇪🇺
Výsadbu 30 ks čerešní vtáčích na brehu novo-zrevitalizovaného Vojčianskeho ramena sme zastrešovali pre Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a UNHCR Slovensko, ktoré ju organizovali pri príležitosti spojenej oslavy 20. výročia vstupu Slovenska do Európskej únie a 30. výročia založenia Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) na Slovensku. Akcie sa zúčastnili okrem zástupcov oboch inštitúcií aj veľvyslanci z 9 krajín EÚ pôsobiaci na Slovensku, zástupkyňa EIB – Európskej investičnej banky a predseda Slovenskej akadémie vied Pavol Šajgalík.
Okrem nás, ktorí sme celú výsadbu na brehoch ramena zastrešovali, sa za mimovládny sektor zúčastnila aj WWF Slovakia, ktorá revitalizáciu Vojčianskeho ramena podporila.
Pri tejto príležitosti sme chceli spoločne poukázať na úspešný LIFE Programme, vďaka ktorému takéto revitalizácie poškodených častí prírody na Slovensku realizujeme.
Všetci sme si akciu veľmi užili a prajeme čerešniam, nech sa im darí a nech na brehoch Vojčianskeho ramena kŕmia množstvo vtákov a opeľovačov.

Autor správy a foto BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie) on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Poznávate biometrické údaje svojho psa?

Ut apr 16 , 2024
Poznávate biometrické údaje svojho psa? Autor správy a foto Lesoochranárske zoskupenie VLK on Facebook

Mohlo by Vás zaujímať