TENTO TÝŽDEŇ SME DORUČILI NA MŽP SR HROMADNÚ PRIPOMIENKU K NOVELE ZÁKONA O OCHRANE PRÍRODY A KRAJINY. VŠETKÝM 640 PODPOROVATEĽOM…

TENTO TÝŽDEŇ SME DORUČILI NA MŽP SR HROMADNÚ PRIPOMIENKU K NOVELE ZÁKONA O OCHRANE PRÍRODY A KRAJINY. VŠETKÝM 640 PODPOROVATEĽOM ĎAKUJEME!

Dúfame, že sa nám podarí nájsť v problematických bodoch s Ministerstvom dobré riešenie. A to napríklad, ak sa má v 3.-ťom stupni ochrany uvoľniť obmedzenie vstupu, musí na druhej strane existovať možnosť flexibilne obmedziť vstup tam, kde na to doplatia druhy citlivé na vyrušovanie, dnes chránené zákazom vstupu (napr. bocian čierny).

Veríme preto, že hromadná pripomienka SOS/BirdLife Slovensko, o.z. Prales a iniciatívy My sme les padne na úrodnú pôdu a pomôže doriešiť problematické ustanovenia, zlepšiť novelu zákona, ktorej prijatie je tak či tak potrebné kvôli ochrane hlucháňa a iných druhov, biotopov a chránených území celkovo.

Autor správy a foto SOS/BirdLife Slovensko on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Krkavcovité vtáky vynikajú inteligenciou, využijú aj semafor a predpokladajú, že ich niekto okradne

Ne mar 12 , 2023
Krkavcovité vtáky sú fascinujúcou skupinou. A to nielen kvôli inteligencii či prispôsobivosti. Niektorým zo zaujímavých vlastnosti krkavcovitých sa trochu povenoval aj zdieľaný článok. Dokážu si vyrobiť nástroje a jedince, ktoré už kradli iným potravu, čakajú to isté od iných, a tak si zásoby presúvajú medzi svojimi úkrytmi. Autor správy a […]

Mohlo by Vás zaujímať