Pomôžte zachovať 2% pre neziskové organizácie

V posledných dňoch počúvame v oblasti ochrany prírody a občianskej spoločnosti len zlé správy. Jedna z nich je aktuálna snaha priškrtiť príjmy tretieho sektora, ktoré mu prichádzajú v podobe 2 %. Ohrozené sú tak jedny z mála zdrojov, ktoré na praktickú ochranu prírody máme.

Vďaka 2 % sa zachránilo mnoho vzácnych druhov a lokalít. Realizovali sa napríklad aktivity na ochranu dudka, výrika, dážďovníka, krakle, včelárika, rôznych vzácnych lokalít a mokradí. Podarilo sa získať nemálo údajov potrebných pre rozhodovanie v ochrane prírody.

Ohrozené sú ale nielen aktivity na ochranu prírody ale aj iniciatívy, ktoré cez 2 % pomáhajú sociálne odkázaným, dlhodobo a ťažko chorým. Preto vás priatelia poprosíme o podpísanie a šírenie tejto výzvy. Naliehavosť tohto apelu je veľká nielen kvôli ochrane prírody. Ďakujeme za šírenie.


Ďakujeme. Autor správy a foto SOS/BirdLife Slovensko on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Fakulta životního prostředí - ČZU v Praze's post

Št nov 23 , 2023
VÝSATBA STROMŮ A OTEVŘENÍ BIODIVERZITNÍ STEZKY 🌱 🤝 V rámci projektu FRAMEwork 👉 Zapojte se do společné výsadby ovocných stromů a keřů a při první procházce naučnou biodiverzitní stezkou a zjistěte něco víc o tom, jak ekologické hospodaření prospívá struktuře krajiny a pestrosti druhů ptáků a opylovačů v ní. 👉 […]

Mohlo by Vás zaujímať