Photos from ZA MATKU ZEM’s post

❓ UVEDOMUJE SI TOMÁŠ TARABA NA AKOM MINISTERSTVE PRACUJE? 🤔

Dnes je 17.november, jeden z najvýznamnejších sviatkov v histórii Slovenska. Jedným z ideálov Nežnej revolúcie bola aj lepšia a ochrana a stav životného prostredia. Medzi vedúcimi osobnosťami 17.novembra boli mnohí ochranári a environmentalisti. Prvý disent u nás bola publikácia Bratislava/nahlas, slovenská ekologická iniciatíva vydaná prvýkrát v roku 1987. Napriek tomu, že obsahovala odborné informácie o ochrane životného prostredia, stala sa predmetom aj politického diskurzu, ktorý prispel k zmene režimu o dva roky neskôr. Václav Havel označil túto iniciatívu za slovenskú obdobu Charty 77.
A čo urobí nový minister životného prostredia v tento deň? Stretne sa s generálnym riaditeľom švédskej automobilky Volvo Car Košice Björnom Helldénom a riešia otázky súvisiace s výstavbou závodu tak, aby nedochádzalo k neprimeraným prieťahom vo výstavbe závodu a priľahlej infraštruktúry.
… čo si o tom myslieť? 🤔 Bohužiaľ nič dobré… 😔

Autor správy a foto ZA MATKU ZEM on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Stretnutie dravčiarov 2023

Pi nov 17 , 2023
Takto sme sa mali minulú sobotu 😉 Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a opäť raz prispeli k vytvoreniu krásnej atmosféry. Odznelo množstvo zaujímavých príspevkov, prínosné boli aj zákulisné diskusie, stretli sa ľudia, ktorí sa už dlho nevideli… 🥰 Predstavili sme aj nový dravčiarsky kalendár 2024, veríme že už budúci týždeň spustíme […]

Mohlo by Vás zaujímať