Photos from SOS/BirdLife Slovensko’s post

S EUROKOMISÁROM PRE ŽIVOTNÉ PROSTREDIE, OCEÁNY A RYBÁRSTVO VIRGINIJUSOM SINKEVIČIUSOM A ĎALŠÍMI OCHRANÁRSKYMI MIMOVLÁDNYMI ORGANIZÁCIAMI SME DNES ZA OKRÚHLYM STOLOM DISKUTOVALI NA PÔDE Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Eurokomisár sa zaujímal o aktuálnu situáciu v ochrane životného prostredia a prírody na Slovensku. Témou diskusií bola implementácia a financovanie LIFE projektov, ale aj problematika novelizácie viacerých zákonov (EIA, stavebný, strategické investície), ochrana hlucháňa hôrneho, (ne)ochrana prírody z eurofondov na Slovensku, situácia v národných parkoch a ďalšie dôležité témy.

Eurokomisár ocenil prínos LIFE projektov pre ochranu prírody na Slovensku ale aj ekosystémové služby a socioekonomické benefity. Vyjadril opodstatnenosť LIFE Programme. Zdôraznil že o podpore LIFE projektov rozhoduje nezávislá komisia odborníkov v otvorenej medzinárodnej súťaži. Sme preto hrdí, že aj SOS/BirdLife Slovensko so svojimi partnermi je pri predkladaní a implementácii LIFE projektov úspešná a veríme, že budeme mať príležitosť aj naďalej s lokálnymi partnermi, farmármi aj samosprávami realizovať už rozbehnuté aj začínajúce projekty.

Bolo nám potešením privítať na Slovensku vzácnu návštevu, a cťou zúčastniť sa rokovania o aktuálnych témach a pálčivých problémoch ochrany prírody na vysokej európskej úrovni.

BROZ – ochranárske združenie
WWF Slovakia
Ochrana dravcov na Slovensku

Autor správy a foto SOS/BirdLife Slovensko on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from BROZ - ochranárske združenie's post

Pi feb 16 , 2024
Dnes sme na Slovensku privítali vzácnu návštevu! 🤝 Eurokomisára pre životné prostredie, oceány a rybárstvo Virginijusa Sinkevičiusa. Ten sa na svojej návšteve okrem iných oficiálnych zastávok stretol aj so zástupcami mimovládnych ochranárskych organizácií. Najprv za okrúhlym stolom na pôde Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, kde sme preberali viaceré aktuálne témy […]

Mohlo by Vás zaujímať