Photos from Ministerstvo životného prostredia SR’s post

Spoločné stanovisko po rokovaniach Nippon Steal a Slovenskou republikou

Vláda Slovenskej republiky a Nippon Steel Corporation začali diskusiu o U. S. Steel Košice, ktorý je významným zamestnávateľom na východe Slovenska a je dôležitým prvkom pre udržanie zamestnanosti v regióne.

V japonskom Tokiu prebehla diskusia o budúcnosti tejto oceliarne a súčasného pohľadu Nippon Steel Corporation na ich plány v našom regióne.

Je predčasné hovoriť o záveroch tejto diskusie, keďže spoločnosť Nippon Steel neočakáva uzatvorenie celej transakcie skôr ako v treťom štvrťroku 2024, čo následne umožní spoločnosti Nippon Steel vyhodnotiť realizovateľnosť svojich plánov. Je však dôležité, že tieto konštruktívne rozhovory sa začali.

Spoločne sme prediskutovali pohľad spoločnosti Nippon Steel Corporation na dekarbonizáciu produkcie ocele, keďže Slovensko má na tento účel vyčlenené peniaze z Plánu obnovy a odolnosti SR i ďalších fondov.

Tešíme sa na konštruktívnu spoluprácu, ktorej celkovým cieľom je nájsť riešenie vzájomne výhodné pre všetky zúčastnené strany.

O ďalších krokoch, ktoré vyplývajú zo záverov rokovaní, budú rezorty informovať v najbližších týždňoch.

autor správy a foto Ministerstvo životného prostredia SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

VTÁČIA KRIMINALITA NA SLOVENSKU - POZVÁNKA NA PREDNÁŠKU Ak ešte nemáte program na zajtrajší podvečer, v Trnave sa bude konať ve...

Ne feb 11 , 2024
VTÁČIA KRIMINALITA NA SLOVENSKU – POZVÁNKA NA PREDNÁŠKU Ak ešte nemáte program na zajtrajší podvečer, v Trnave sa bude konať veľmi zaujímavá prednáška, viac info na odkaze nižšie 👇. https://www.facebook.com/events/349348487919651 Vtáctvo trnavské Autor správy a foto SOS/BirdLife Slovensko on Facebook

Mohlo by Vás zaujímať