Photos from Ministerstvo životného prostredia SR’s post

👉 ŠTÁTNA TAJOMNÍČKA KATARÍNA BUTKOVSKÁ NAVŠTÍVILA MLADÚ ENVIROGENERÁCIU BÁDATEĽOV

🟢 Počas dnešného výnimočného podujatia sa v Plaveckom Štvrtku predstavili žiaci základnej školy, ktorí sa v rámci vzdelávacieho programu GLOBE venujú environmentálnym aktivitám. Cieľom programu je vzdelávanie žiakov v oblasti ochrany prírody formou výskumných aktivít a monitorovania kvality životného prostredia.

🟢 Aj vďaka Memorandu o spolupráci medzi ministerstvom životného prostredia a Špirálou môžu slovenské školy už štvrtý rok realizovať medzinárodný vzdelávací program GLOBE.

🟢 Mladí výskumníci prispievajú napríklad do databázy, ktorú využíva aj americká vládna agentúra NASA. Nahrali do nej už viac ako 3544 nameraných údajov.

💬 „Žiacky výskum v programe GLOBE pokrýva medzi iným aj témy zmeny klímy či znečistenia ovzdušia. A práve tieto oblasti sú na Slovensku kľúčové pre zlepšenie zdravia obyvateľov a stavu životného prostredia. Som presvedčená, že dnešné stretnutie nie je posledné a spolupráca štátnych inštitúcií, škôl, neziskových organizácií a občianskeho sektora bude v oblasti environmentálnej výchovy a vzdelávania a ich praktického prepojenia s ochranou prírody úspešne pokračovať,“ dodala štátna tajomníčka Butkovská.

#slovensko #program #globe #žiaci #mladageneracia #environment

autor správy a foto Ministerstvo životného prostredia SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR's post

Pi sep 22 , 2023
🇸🇰 SLOVENSKO HOSTILO EURÓPSKU KONFERENCIU MIER A POĽNOHOSPODÁRSTVO Lepšie zapojenie mladých poľnohospodárov do rozvoja výskumu a využívania nových technológií v poľnohospodárstve. To bola nosná téma konferencie Mier a poľnohospodárstvo FriedensBrot e.V., o ktorej prišli do Modry diskutovať zástupcovia 1⃣4⃣ krajín. 💬 „Formovanie a posilnenie postavenia novej generácie vysokokvalifikovaných mladých farmárov, […]

Mohlo by Vás zaujímať