Photos from Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR’s post

🇸🇰 VITAJTE NA SLOVENSKU, SVÄTÝ OTEC 🇻🇦

➡️ Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan sa spolu s členmi vlády, zástupcami diplomatického zboru a ďalšími hosťami zúčastnil na privítacom ceremoniáli pri príležitosti Apoštolskej cesty pápeža Františka na Slovensku.

➡️ „V dobe, v ktorej žijeme, je poznačená bolesťou, smútkom, rozdeľovaním spoločnosti, môže byť jeho príchod naozaj nápomocný k stmeleniu, zmiereniu a pokoju,” povedala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Pápež František sa podľa prezidentky cíti, akoby omladol. Povedal jej, že mu táto cesta vlieva energiu.

➡️ Predseda vlády SR Eduard Heger označil Svätého Otca za muža lásky, pokory, úcty a ľudskej dôstojnosti. Pápežovu návštevu považuje za významnú udalosť pre Slovensko a chcel by, aby tu Svätý Otec zanechal pokoj.

ℹ️ Pápež František bude na návšteve Slovenska do 15. septembra. Zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Stretne sa s predstaviteľmi verejného života, ako aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca.

Autor správy a foto Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from netopiere.sk's post

Po sep 13 , 2021
Záchrana zoslabnutých netopierov patrí k bežným aktivitám členov nášho združenia. Pozrite si pár záberov z vypúšťania ucháča sivého (Plecotus austriacus). Za záchranu ďakujeme Dominike a Zuzke. 🦇 Autor správy a foto netopiere.sk on Facebook

Mohlo by Vás zaujímať