Photos from Chránená krajinná oblasť Horná Orava’s post

Sme šťastní a zároveň veľmi vďační, že štyri Oravské školy využili ponuku zapojiť sa do úžasného bádateľsko – zážitkového programu „Ekohydrologická obnova rašelinísk v Karpatoch“.

Základné školy z:

– Oravskej Jasenice (https://zsoravskajasenica.edupage.org/)
– Klina (https://zsklin.edupage.org/)
– Oravskej Polhory (https://zsorpol.edupage.org/)
– Rabče (https://zsrabca.edupage.org/),

ako i Stredná odborná škola podnikania a služieb z Námestova

prijali ponuku DAPHNE-Inštitút aplikovanej ekológie a zapojili svojich študentov do medzinárodného bádania programu #GLOBE (www.globeslovakia.sk).

Žiaci už navštívili svoje „záujmové“ územia – Klinské rašelinisko a rašelinisko Tisovnica a priamo v teréne mohli spoznávať jedinečnosť rašelinísk Oravy.

Veľmi sa tešíme z nových zážitkov a ochoty mladých ľudí bádať a objavovať prírodu vo svojom okolí. Lebo …. práve to je cesta k jej zachovaniu a ochrane.
Ďakujeme

Autor správy a foto Chránená krajinná oblasť Horná Orava on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Tak takto: Vplyv pastvy na biodiverzitu skúmali vedci z tímu ekologičky rastlinných spoločenstiev Anu Eskelinen a výsledky boli ...

St nov 16 , 2022
Tak takto: Vplyv pastvy na biodiverzitu skúmali vedci z tímu ekologičky rastlinných spoločenstiev Anu Eskelinen a výsledky boli nedávno publikované v časopise Nature. A čo myslíte, aké sú? Áno, pasenie je spása. 😉 🐑🌞🌷💩 Začiatkom novembra uzrel svetlo sveta ďalší vedecký dôkaz, podporujúci naše heslo „Pasenie je spása“! 🔦🐄🐏🐐 Tím […]

Mohlo by Vás zaujímať