Photos from BROZ – ochranárske združenie’s post

Dnes sme na Slovensku privítali vzácnu návštevu! 🤝
Eurokomisára pre životné prostredie, oceány a rybárstvo Virginijusa Sinkevičiusa. Ten sa na svojej návšteve okrem iných oficiálnych zastávok stretol aj so zástupcami mimovládnych ochranárskych organizácií. Najprv za okrúhlym stolom na pôde Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, kde sme preberali viaceré aktuálne témy ochrany prírody na Slovensku – národné parky, ochrana hlucháňa hôrneho, zákon o EIA, implementáciu a financovanie projektov LIFE a mnohé ďalšie.
Po tomto stretnutí sme ho zobrali jeden takýto úspešne implementovaný LIFE projekt aj pozrieť do terénu. Ukázali sme mu Karloveské rameno, ktoré sme prekopávali a zlepšovali sme vodný režim odstránením bariér v roku 2016 a z ďalšieho LIFE projektu chystáme obnovy ďalších menších vtokov aj v blízkej budúcnosti.

Ako sa pán Sinkevičius vyjadril, Európska Komisia je na LIFE Programme právom hrdá, o podpore projektov rozhoduje komisia odborníkov v Bruseli a nie na úrovni štátov, čím reagoval na niektoré politické tvrdenia, ktoré tento transparentný proces spochybňovali. A verejne vyzdvihol aj prínos takýchto projektov nielen pre prírodu, ale aj v rámci socioekonomických benefitov.

Bol to veľmi príjemné a prínosné stretnutie nielen na rokovaní, ale aj v teréne a sme radi, že sme boli jednou z organizácií, ktorá takéto pozvanie dostala.

WWF Slovakia Ochrana dravcov na Slovensku SOS/BirdLife Slovensko

Autor správy a foto BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie) on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Tohle je fakt nádhera. 👇 Tento snímek ledního medvěda podřimujícího na ledovci v Norsku pořídil britský fotograf Nima Sarikhani...

Pi feb 16 , 2024
Tohle je fakt nádhera. 👇 Tento snímek ledního medvěda podřimujícího na ledovci v Norsku pořídil britský fotograf Nima Sarikhani a získal tak cenu People’s Choice Award pro fotografa divoké přírody roku. Zaslouženě! #PrirodaJeUzasna autor správy a foto Greenpeace Česká republika on Facebook

Mohlo by Vás zaujímať