Photos from BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie)’s post

ZÁCHRANNÝ ODCHYT SYSĽOV SA CHÝLI KU KONCU

Pozeráte sa na jedného z posledných chytených sysľov zo záchranného odchytu neďaleko letiska v Bratislave. Nedávno sme písali o kolegoch z projektu #LIFE_Sysel, ktorí tam chytali sysle, aby ich zachránili, pretože sa tam chystá výstavba. No a o tom, že sú odhodlaní zostať do posledného sysľa. A naozaj boli a vyzerá, že okrem 2 jedincov, ktorí sa dnes chytili, pozorujú aktivitu ešte asi ďalších piatich, ktorí vylúpali slnečnicu podhodenú pri norách a na ktorých teraz dosť zintenzívnili „lov“. Nastavali niekoľko pascí tesne okolo nory a únikové cesty zahatali slamou, takže keď syseľ vystrčí hlavu z nory, uvidí na všetkých svetových stranách zavesené jabĺčka a okrem toho, slamenú bariéru. No čo by ste si vybrali? 🙂
S dnešnými dvoma chytenými jedincami sa pri tomto viac ako mesačnom záchrannom odchyte podarilo chytiť až 532 sysľov, vďaka našim vytrvalým kolegom a brigádnikom, ktorým veľmi pekne ďakujeme.
Okrem týchto 532 jedincov sa na jar podarilo z plochy odchytiť 186 sysľov, čo je dokopy 718 sysľov. Odhad na ploche bol 700 -900 jedincov, takže celkom presne sa kolegovia trafili.
Odchytené sysle sa presunuli na viaceré lokality na západnom Slovensku, aby posilnili populácie s málo jedincami alebo aby boli prví prarodičia na novo-založených sysľoviskách.
Plocha po odchytoch sa preorala traktorom, aby sa tam nenasťahovali na zimný spánok ďalšie sysle, ktoré by hľadali miesta okolo letiska. V takto preoranej pôde si nory nezaložia.
Kolegovia počkajú ešte na zvyšné syslíky a akcia sa môže prehlásiť za úspešne ukončenú.💚

Odchyt sysľov sme realizovali v rámci aktivít projektu #LIFE_Sysel.

Autor správy a foto BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie) on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

This content isn't available right now

Ut aug 8 , 2023
🤗 🎙POZÝVAME NA DISKUSIU O TOM, AKO PLÁNOVAŤ VEREJNÉ PRIESTORY PRE ĽUDÍ. S TROMA PRIMÁTORMI, ARCHITEKTOM A BIELOU VRANOU. 🎙🤗 ☝️ V rámci Festival Ľudskosť vo Zvolene sa bude konať diskusia o plánovaní miest, na ktorú prijali pozvanie vzácni hostia – primátor Bratislavy, Trnavy a Zvolena, ako aj krajinný architekt […]

Mohlo by Vás zaujímať