Ochrancovia prírody sú častokrát vystavovaní nebezpečenstvu na živote ❗
Pre ochranu životného prostredia a zachovania biodiverzity sú ochrancovia prírody častokrát vystavovaní nebezpečenstvu na živote. Pre environmentálnych aktivistov bojujúcich za záchranu prírody bol rok 2020 jedným z najkrvavejších. Na celom svete bolo zavraždených najmenej 2️⃣2️⃣7️⃣ aktivistov. ❗
ℹ Informovala o tom mimovládna organizácia Global Witness, ktorá však predpokladá, že skutočný počet usmrtených je oveľa vyšší. Podľa informácie Global Witness sa takmer tri štvrtiny útokov odohrali v Južnej Amerike, kde len v Kolumbii zahynulo 65 ochrancov prírody. Alarmujúci je aj počet úmrtí na Filipínach, kde o život prišlo až 29 environmentálnych aktivistov. Väčšina usmrtení súvisela s lesným hospodárstvom, po ktorom nasledovali projekty výstavby vodných priehrad a sektor poľnohospodárstva.
Ministerstvo životného prostredia si uvedomuje, že takéto hrozby zažívajú aj dobrovoľní či profesionálni ochrancovia prírody a zamestnanci štátneho dozoru aj na Slovensku. Uisťuje ich o všestrannej podpore, pretože žiadne vyhrážky a ani útoky nestrpí. Zastrašovanie a hrozby nesmieme preto brať na ľahkú váhu.
🌲 Práca ochrancov prírody je pre nás všetkých veľmi dôležitá, no najmä pre prírodu samotnú. Aj ochrancovia prírody si zaslúžia ochranu a pozornosť, pretože ich práca je nenahraditeľná.
Svoju prírodu si musíme chrániť. 💚
https://dennikn.sk/minuta/2534514/?fbclid=IwAR0_ckUeWiSzHt2b-SMslrsw0I3R9UTekCNsdIKETme3ifbLesbHSyeb3qA
…227 environmentálnych aktivistov. Rok 2020 sa tak stal pre aktivistov bojujúcich proti devastovaniu prírody v tomto smere vôbec najkrvavejším. Informovala o tom mimovládna organizácia Global Witness. Global Witness predpokladá, že skutočný počet usmrtených ekologických aktivistov j… autor správy a foto Ministerstvo životného prostredia SR on Facebook