Záchrana 🇳🇴Nórskych grantov na poslednú chvíľu 🕚

Záchrana 🇳🇴Nórskych grantov na poslednú chvíľu 🕚
Takmer milión eur pôjde na rozvoj Strediska environmentálnej výchovy Dropie v Zemianskej Olči.

🪺 Projekt obnovy začal už v roku 2021, no z miliónového balíka sa podarilo vyčerpať len 120 000 eur.
🟢 SAŽP v januári tohto roka zriadila krízový manažment a za rekordné štyri mesiace sa podarilo zvrátiť hroziace prepadnutie Nórskych grantov.
🟢Rekonštrukcia moderného ekocentra tak prichádza v hodine dvanástej.
🟢Aj vďaka podpore Ministerstvo životného prostredia SR sa v extrémne krátkom čase podarilo zohnať dodávateľov na rekonštrukciu budovy a zelené opatrenia.
🟢S prácami sa začalo už 1. mája: odstránená bude azbestová strecha, revitalizované jazero a zrealizujú sa aj ďalšie zelené opatrenia pre energetickú efektívnosť, výchovu a vzdelávanie v oblasti životného prostredia a prírody.
🟢Obnovy sa dočká aj pôvodná sedliacka usadlosť z roku 1897, z ktorej sa stane infocentrum a vstupný bod do celého areálu.
🟢Pribudnú dotykové informačné tabule, kde si návštevníci budú môcť odskúšať a „zmanažovať“ pozitívne aj negatívne dopady na životné prostredie.

Viac v reportáži @Správy RTVS.

autor správy a foto Slovenská agentúra životného prostredia – SAŽP on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Záchrana 🇳🇴Nórskych grantov na poslednú chvíľu 🕚

St máj 15 , 2024
Záchrana 🇳🇴Nórskych grantov na poslednú chvíľu 🕚 Takmer milión eur pôjde na rozvoj Strediska environmentálnej výchovy Dropie v Zemianskej Olči. 🪺 Projekt obnovy začal už v roku 2021, no z miliónového balíka sa podarilo vyčerpať len 120 000 eur. 🟢 SAŽP v januári tohto roka zriadila krízový manažment a za […]

Mohlo by Vás zaujímať