TLAČOVÁ SPRÁVA- NA TURISTICKOM CHODNÍKU NAD OBCOU PRIBYLINA ÚTOČIL MEDVEĎ Dnes okolo 17tej hodiny útočil medveď nad obcou Priby…

TLAČOVÁ SPRÁVA- NA TURISTICKOM CHODNÍKU NAD OBCOU PRIBYLINA ÚTOČIL MEDVEĎ

Dnes okolo 17tej hodiny útočil medveď nad obcou Pribylina v okrese Liptovský Mikuláš. Medveď zaútočil na manželský pár na turistickej trase v lokalite „Suchý Hrádok koliba“, približne 7 km od intravilánu obce. Muž utrpel ľahšie poranenia dolnej končatiny.

Zásahový tím pre medveďa hnedého ŠOP SR bol privolaný na miesto a v spolupráci s Políciou Slovenskej republiky vykonali obhliadku lokality. Manželský pár stredného veku až do ich príchodu čakal v neďalekej kolibe, kde sa pred útočiacim medveďom schoval. Nakoľko išlo o menšie poranenie, muž bol po ambulantnom ošetrení prepustený do domácej liečby.

Manželský pár bol na turistike so psom. Na oddychovom mieste pri studničke pod vrchom Suchý Hrádok sa zastavili a muža náhle prekvapil približujúci sa dospelý jedinec medveďa hnedého, ktorý ho pri úteku cez drevený plot zranil na dolnej končatine. Dvojica sa následne ukryla v neďalekej kolibe. Zásahový tím ŠOP SR kontaktoval vedenie obce Pribylina, ktorá vyzvala obyvateľov ako aj návštevníkov obce k zvýšenej opatrnosti.

Početné hlásenia o škodách či strete s medveďom sú dôsledkom dlhodobo neriešeného problému. Aj počas uplynulých sviatočných dní riešil Zásahový tím ŠOP SR niekoľko výskytov medveďa v intraviláne, konfliktných situácií a škôd na hospodárskych zvieratách. Počet synantropných medveďov na Slovensku stúpa a úlohou ŠOP SR je zabezpečiť obyvateľom žijúcim v podhorských oblastiach bezpečnosť a ochranu života a majetku. Aj z tohto dôvodu aktuálne intenzívne rokujeme s užívateľmi poľovných revírov vo vybraných oblastiach Slovenska o spoločnom postupe, ktorým spoľahlivo identifikujeme problémové medvede a v súčinnosti s poľovníkmi zabezpečíme ich prípadnú elimináciu.

#tlačováspráva #medveď #útok #zásahovýtím #bezpečnosťvlese

Autor správy a foto Štátna ochrana prírody SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Pád skalolezca v Tatranskej Kotline

Po apr 1 , 2024
Pád skalolezca v Tatranskej Kotline V podvečerných hodinách dňa 31.3.2024 prijalo Operačné stredisko tiesňového volania HZS žiadosť o pomoc pre 40-ročného poľského skalolezca, ktorý si pádom v oblasti starého kameňolomu v Tatranskej Kotline spôsobil poranenie hlavy. Na miesto vyrazili príslušníci HZS z Oblastného strediska Vysoké Tatry pozemne. Po príchode na […]

Mohlo by Vás zaujímať