Taraba poveril riadením vodohospodárskych podnikov skúsených manažérov Dočasne povereným generálnym riaditeľom štátneho podniku…

Taraba poveril riadením vodohospodárskych podnikov skúsených manažérov

Dočasne povereným generálnym riaditeľom štátneho podniku Vodohospodárska výstavba sa stane krízový manažér Peter Molda. Slovenský vodohospodársky podnik povedie do riadneho výberového konania dlhoročný manažér a vodohospodár Peter Čádek. Do funkcie ich dnes uviedol podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba. Šéf envirorezortu zároveň ocenil doterajšiu prácu poverenej generálnej riaditeľky Vodohospodárskej výstavby Jany Ježíkovej, ktorá zostáva pracovať v podniku a na starosti bude mať oblasť právnych vzťahov.

V prípade Petra Moldu ide o manažérsku výmenu z funkcie povereného generálneho riaditeľa Slovenského vodohospodárskeho podniku na funkciu povereného generálneho riaditeľa Vodohospodárskej výstavby. Podľa šéfa envirorezotu sú dôvodom tejto výmeny výborné manažérske výsledky. „Peter Molda dokázal v priebehu necelých troch mesiacov finančne stabilizovať Slovenský vodohospodársky podnik, ktorý je správcom vodných tokov a zamestnáva približne 3 tisíc ľudí. Zároveň vidím obrovskú príležitosť nastaviť spoluprácu medzi oboma vodohospodárskymi podnikmi. Rovnako predpokladám, že nový šéf Vodohospodárskej výstavby pripraví analýzu možného zlúčenia obidvoch vodohospodárskych podnikov,“ podčiarkol Taraba.

Šéf envirorezortu tiež očakáva od podnikov intenzívnu komunikáciu na dennej báze, zefektívnenie činností, aby čo najmenej zákaziek pochádzalo z externého prostredia a v maximálnej možnej miere sa využili personálne aj technické kapacity a know-how podnikov. Príkladom je zrušenie Budajovho tendra na čistenie dnových sedimentov Dunaja za 160 mil. eur. Zákazka mohla skončiť na účtoch v súkromných firmách, namiesto toho, aby ju realizovala štátna spoločnosť, ktorá má zo zákona úlohu starať sa o vodné toky.

Peter Molda vyštudoval Slovenskú technickú univerzitu. Manažérske zručnosti a krízové riadenie rozvíjal 20 rokov v štátnom podniku Železnice Slovenskej republiky. Rovnako disponuje bezpečnostnou previerkou NBÚ.

Peter Čádek vyštudoval Technickú univerzitu vo Zvolene. Je dlhoročným zamestnancom Slovenského vodohospodárskeho podniku, kde mal na starosti oblasť investičných činností.
Ministerstvo životného prostredia plánuje na pozíciu generálnych riaditeľov obidvoch vodohospodárskych podnikov vyhlásiť riadne výberové konania.

autor správy a foto Ministerstvo životného prostredia SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Výtvarná soutěž na podporu Skřivánku se pomalu chýlí ke konci. těšíme se, jaké krásné obrázky nám ještě do konce února dorazí.

St feb 21 , 2024
Výtvarná soutěž na podporu Skřivánku se pomalu chýlí ke konci. těšíme se, jaké krásné obrázky nám ještě do konce února dorazí. 🎨Obrázky na podporu Skřivánku už se nám pomalu scházejí. 🎨Ještě do konce února s napětím očekáváme i Tvá díla 😉 🎨Info zde: https://www.facebook.com/photo/?fbid=783606790463418&set=a.559216996235733 autor správy a foto Český svaz […]

Mohlo by Vás zaujímať