SPOLU S ĎALŠÍMI VIAC AKO 114 MVO SME SA PRIDALI K VÝZVE ODSUDZUJÚCEJ AGRESIU RUSKA NA UKRAJINE. V tejto smutnej chvíli vyjadruj…

SPOLU S ĎALŠÍMI VIAC AKO 114 MVO SME SA PRIDALI K VÝZVE ODSUDZUJÚCEJ AGRESIU RUSKA NA UKRAJINE.

V tejto smutnej chvíli vyjadrujeme solidaritu s obyvateľkami a obyvateľmi nášho východného suseda. Myslíme pri tom aj na našich priateľov z Ukrajinskej spoločnosti ochrany vtáctva (Українське товариство охорони птахів).

Vyzývame zároveň s viac ako 114 MVO predstaviteľov všetkých mocí na Slovensku, inštitúcií, ale aj občanov a občianky Slovenskej republiky, aby zaujali jasný postoj odsúdenia vojnového konfliktu na Ukrajine, a aby tým jasne ukázali agresorom, ale aj spojencom, že Slovenská republika a jej občania patria do spoločnosti krajín uznávajúcich princípy demokracie.

Tretí sektor a organizácie nášho typu môžu efektívne fungovať, združovať členov, napĺňať svoje poslanie len v slobodnom štátnom zriadení, ktoré uznáva základné ľudské práva.

Ako predstavitelia a predstaviteľky mimovládneho sektora sme pripravení pomáhať prostriedkami, ktoré máme. Sme pripravení pomáhať tým, ktorých konflikt ohrozuje, ale aj podporovať snahy vedúce k jednotnej a demokratickej slovenskej spoločnosti, rešpektujúcej názory, ale jasne odsudzujúcej agresiu.

Autor správy a foto SOS/BirdLife Slovensko on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Výskum orla krikľavého na strednom Slovensku

Pi feb 25 , 2022
OROL KRIKĽAVÝ V TURCI A NA LIPTOVE🦅 je témou druhého členského projektu pre rok 2022. Jeho cieľom je zistenie vplyvu biotopov na denzitu a priestorovú distribúciu orla krikľavého na strednom Slovensku. Už teraz sme zvedaví na výsledky!🙂 Ochrana dravcov na Slovensku je mimovládna organizácia – občianske združenie, venuje sa výskumu […]

Mohlo by Vás zaujímať