POSLEDNÉ TÝŽDNE SA NA SEVERNOM SLOVENSKU ROZOZVUČALI BREHOVÉ PORASTY RIEK JEDNÝM Z NAJNESKORŠIE PRILIETAJÚCICH SŤAHOVAVÝCH DRUHO…

POSLEDNÉ TÝŽDNE SA NA SEVERNOM SLOVENSKU ROZOZVUČALI BREHOVÉ PORASTY RIEK JEDNÝM Z NAJNESKORŠIE PRILIETAJÚCICH SŤAHOVAVÝCH DRUHOV. JEDNODUCHÝ DVOJSLABIČNÝ SPEV ČERVENÁKA KARMÍNOVÉHO JE AKTUÁLNE MOŽNÉ POČUŤ NA ORAVE A V SUSEDIACICH REGIÓNOCH.

Prílet červenáka karmínového je každý rok signálom, že migrácia už skončila, u iných druhov prebieha či už končí obdobie výchovy mláďat a síce sa to teraz nezdá, ale čoskoro začne ťah vtáctva opačným smerom.

No ale kým toto obdobie príde, ak sa budete nachádzať na severe Slovenska a budete počuť červenáky (hlas tu: https://xeno-canto.org/species/Carpodacus-erythrinus ) môžete ich zapísať do databázy Aves, http://aves.vtaky.sk/ či mobilnej apky eBird či vtaky.sk a pomôcť tak zlepšiť poznanie o vtáctve u nás. Ďakujeme!

Inak. Pozorovanie tohto výnimočne sfarbeného vtáčieho druhu za námahu s jeho hľadaním stojí. Napriek pestrému sfarbeniu však jeho nájdenie v hustých brehových porastoch popri vodných tokoch vôbec nie je jednoduchá vec. Často je to skôr o náhode.

Foto: Shah I.

Autor správy a foto SOS/BirdLife Slovensko on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Vyčerpaní turisti na Kláštorisku

So jún 1 , 2024
Vyčerpaní turisti na Kláštorisku Záchranári HZS z oblastného strediska Slovenský raj pomáhali dňa 31.5.2024 v podvečerných hodinách na Kláštorisku dvojici poľských turistov. Tí zablúdili v oblasti Malého Kyseľa a začali pociťovať vyčerpanie. Zároveň sa obávali, že do zotmenia sa im nepodarí túru dokončiť. Horskí záchranári prišli turistom oproti na Kláštorisko, […]

Mohlo by Vás zaujímať