POMÔŽTE NÁM UBYTOVAŤ NAJVZÁCNEJŠIE VTÁČIE RODINY

POMÔŽTE NÁM UBYTOVAŤ NAJVZÁCNEJŠIE VTÁČIE RODINY
Poľnohospodárska krajina v posledných desaťročiach trpí veľkou stratou biodiverzity. Nekonečné lány monokultúrnych polí, ktoré ju charakterizujú a pre ktoré padli mnohé aleje, remízky, či mokrade, veľmi neprajú životu. A nielen pre ich uniformnosť, ale aj kvôli intenzívnej chemizácii. Niet sa čo diviť, že druhy citlivé na takéto zásahy opustili túto krajinu ako prvé.
Medzi nimi krakľa belasá 🐦, sokol červenonohý 🦅👠 či výrik obyčajný🦉.
Takto sa vám prihovárame v našej novej kampani, kde zbierame finančné prostriedky na osádzanie búdok pre tieto (a iné) ohrozené druhy poľnohospodárskej krajiny.
V tejto tu: https://broz.darujme.sk/domov-pre-vtaky/
Osádzanie búdok budeme kombinovať s ďalšou starostlivosťou o krajinu- so zavádzaním pastvy s miestnymi farmármi, orezávaním vŕb, obnovou mokradí. Lebo nemôžeme vytvoriť len ubytovacie kapacity, musíme im aj „naplniť chladničku“ a zlepšiť potravné možnosti.
Tak, ak môžete, prispejte nám na túto aktivitu. Búdky, ktoré sa chystáme osádzať pracovne rozdeľujeme na výrikovníky, krakľovníky a sokolovníky, čiže dutinové búdky a polbúdky. Viac informácií sa dočítate v popise našej kampane na tomto linku: https://broz.darujme.sk/domov-pre-vtaky/
Akákoľvek suma, ktorou prispejete, pomôže. Ak by ste sa rozhodli prispieť 50 eur a viac, dostanete od nás peknú ilustrovanú grafiku, ktorú pre tento projekt kreslil Matej Ilčík.

Autor správy a foto BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie) on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

A post from Fakulta životního prostředí - ČZU v Praze

Po jún 10 , 2024
autor správy a foto Fakulta životního prostředí – ČZU v Praze on Facebook

Mohlo by Vás zaujímať