Poľnohospodárske metódy šetrné k prírode

Vyčlenenie neproduktívnych prvkov v rámci reformy poľnohospodárskej politiky od r. 2023 na poliach sa u niektorých farmárov stretáva s obavami, či im neklesne úroda.

Zdieľame tento článok o výsledkoch z Británie na rozptýlenie obáv. 10 ročný výskum poukazuje na to, že vyčlenenie plôch pre vtáky či opeľovače neviedol k zníženiu úrod.

Prečo? Už aj iné štúdie upozornili na to, že vďaka neproduktívnym plochám narastie počet opeľovačov a to vedie k zvýšeniu úrod niektorých plodín na susedných parcelách.


…zvyšujú biodiverzitu bez toho, aby znižovali priemerné výnosy. Vyplýva to zo záverov desaťročného projektu britského Centra pre ekológiu a hydrológiu. Vyčlenenie poľnohospodárskej pôdy pre prírodu nemá negatívny vplyv ani na potravinovú bezpečnosť. (guardian) Autor správy a foto SOS/BirdLife Slovensko on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Strom života's post

Št aug 4 , 2022
😀Na dnes máme na našej stránky prichystané pre vás super hlavolamy – pre veľkých i malých. 👀Množstvo enviroaktivít a úloh nájdete tiež v ročenke – 10 posledných čísel časopisu Stromáčik za výhodnú letnú cenu🌳. https://stromzivota.sk/akademia/envishop/produkt/akcia-rocenka-10-stromacikov-2021-2022 Autor správy a foto Strom života on Facebook

Mohlo by Vás zaujímať

Bleskové správy