Podporte pripomienky ku zmene Koncepcie vodnej politiky

JE TU ĎALŠIA PRIPOMIENKA, KTORÁ NARÁŽA NA TAK ZÁSADNÉ CHYBY MATERIÁLU PREDLOŽENÉHO MŽP SR, ŽE SA PRIPÁJAME K ĎALŠÍM ORGANIZÁCIÁM, ŽIADAJÚCIM MATERIÁL STIAHNUŤ. VY SA MÔŽETE K PRIPOMIENKE PRIDAŤ DNES A ZAJTRA, AK STE TAK EŠTE NEUROBILI.

Predložená Koncepcia vodnej politiky napríklad obmedzuje preferenciu prírode blízkych opatrení na ochranu pred povodňami, čo je jedným z opatrení, ktoré už Slovensko ohlásilo EÚ ako splnené v rámci Plánu obnovy. Koncepcia zrušuje zastavenie prípravy troch veľkých kontroverzných priehrad (Slatinka, Tichý Potok a Ipeľ / Ďubákovo), ktorých opodstatnenosť nebola preukázaná napriek desiatkam rokov plánovania.

Koncepcia ani nebola posúdená v zmysle národnej a európskej legislatívy ako riadne mala byť. S takýmito zásadnými chybami nemala byť koncepcia vôbec predložená do ďalšieho procesu a takto by sa žiadne koncepcie nemali pripravovať, preto budeme radi ak sa ku pripomienke pridáte a ak takto ukážeme, že na tom ako budú vyzerať naše rieky záleží nemálo ľudí. Ďakujeme!


Žiadame stiahnuť účelovú zmenu koncepcie vodnej politiky Autor správy a foto SOS/BirdLife Slovensko on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🌳 Milí priatelia stromov! Pomaly ale celkom určite pred sebou vidíme cieľovú rovinku v tohtoročnom hlasovaní European Tree of th...

Ut feb 20 , 2024
🌳 Milí priatelia stromov! Pomaly ale celkom určite pred sebou vidíme cieľovú rovinku v tohtoročnom hlasovaní European Tree of the Year, kde bojuje náš Pálffyovský dub spomienok. Podporiť ho môžete ešte stále svojim hlasom alebo zdieľaním – až do 22. februára. 🤯🤩🌳 🌳HLASUJTE: https://www.treeoftheyear.org/vote 🥰👈👈 Autor správy a foto Nadácia […]

Mohlo by Vás zaujímať