Photos from Štátna ochrana prírody SR’s post

NIE ČASTO HOSTÍ SLOVENSKO A BRATISLAVA PODUJATIA KĹÚČOVÉ PRE OCHRANU PRÍRODY. TAKÉ SA ALE USKUTOČNILO 18.-21.9.2023, KDE SA STRETLI KRAJINY STREDNEJ EURÓPY, KTORÝM ZÁLEŽÍ NA OCHRANE DROPA.

Výborným výsledkom bolo nielen podpísanie deklarácie SK, AT a H o spoločnej ochrane dropa na Trojmedzí. Nemenej dôležitým bolo vedecké sympózium, kde sme mohli počuť najnovšie údaje o správaní dropa, jeho topických a trofických nárokoch.

Tieto poznatky sú dôležité aj pre vhodné nastavenie manažmentu biotopov dropa, ktorý sa rozbieha v spolupráci hlavného mesta Bratislava – hlavné mesto SR so ŠOP SR, SOS a RPS, aj preto na mnohých veľmi pozitívne zapôsobil príhovor Jakub Mrva je Team Bratislava pri podpise deklarácie, ktorý vysvetlil aké všetky aktivity Bratislava pre ochranu jedného z najhrozenejších druhov na Slovensku, ktorý žije len v Bratislave, robí či pripravuje.

Súčasťou bolo aj 5. zasadnutie signatárskych krajín memoranda o ochrane dropa v strednej Európe.

Všetkým, ktorí prispeli k zdarnému priebehu akcie ďakujeme, a sme veľmi radi, že sme sa mohli zúčastniť aj my. Viac vo fotoreportáži a článku ŠOP SR: https://www.sopsr.sk/web/?cl=21062

Autor správy a foto SOS/BirdLife Slovensko on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Nadácia Ekopolis's post

Pi sep 22 , 2023
🌱💪 VČERAJŠIA DOBROVOĽNÍCKA AKCIA V NOVEJ CVERNOVKE 💪🌱 ☝️ Už niekoľko rokov sa vždy v septembri stretávame s dobrovoľníkmi z firmy Deutsche Telekom Services Europe – Slovakia v Nová Cvernovka, aby sme miestnej komunite trochu pomohli. Rovnako to bolo aj včera. 🤩 ☝️ Partia aktívnych zamestnancov vždy pomôže s tým, […]

Mohlo by Vás zaujímať