Photos from Ministerstvo životného prostredia SR’s post

Minister Ján Budaj sa na konferencii OSN o vode 2023 v New Yorku stretol aj s prezidentkou Ekonomickej a sociálnej rady OSN (UN ECOSOC) Lachezara Stoevou. Počas spoločnej diskusie hovorili o dôležitosti vodného manažmentu.

✅ Lachezara Stoeva zároveň ocenila prínos a efektivitu zálohovacieho systému jednorazových fliaš a plechoviek na Slovensku. Prezidentka UN ECOSOS ministrovi ponúkla účasť na júlovej konferencii SDGs (Sustainable development goals – Ciele udržateľného rozvoja), kde sa Slovensko podelí o osvedčené postupy pri zavádzaní zálohovania a fungovania zálohové systému.

Csaba Kőrösi, predseda 77. zasadnutia Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov ocenil diskusiu s ministrom Jánom Budajom a záväzok Slovenska zdieľať odborné skúsenosti s obnovou vodného kolobehu.

Slovensko Zálohuje
Stála misia SR pri OSN v New Yorku /Permanent Mission of Slovakia to the UN
United Nations Economic and Social Council

#wateraction #mžpsr #Slovensko #OSN #konferencia #unecosc #voda #ochrana

autor správy a foto Ministerstvo životného prostredia SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

10 dôležitých poznatkov o vedeckej správe Medzivládneho panelu o zmene klímy - Greenpeace Slovensko

Št mar 23 , 2023
🔥BLOG O STAVE KLÍMY🔥 Bude horšie. Smerujeme k otepleniu 3 °C. Najviac to pocítia deti narodené v roku 2023, ale zastihne to ešte aj nás ostatných. Dobrá správa je, že riešenia sú na stole. Na našich ďalších krokoch záleží. Už žiadne oddiaľovanie. 🌍✊ Zistite viac o stave klímy, kam smerujeme […]

Mohlo by Vás zaujímať