Photos from Ministerstvo životného prostredia SR’s post

Diskusné fórum Demokracia v ohrození 2023, ktoré sa konalo pod záštitou ministra životného prostredia SR Jána Budaja, prinieslo množstvo podnetných myšlienok.

Ekologické problémy ohrozujú všetky politické systémy vrátane demokracie. A naopak, politické systémy ovplyvňujú, nakoľko sa ekologické problémy riešia, respektíve neriešia. Príkladom toho je zborník Bratislava/nahlas z roku 1987, ktorý obsahoval rozbor nepriaznivej ekologickej situácie v hlavnom meste Slovenska a dokazoval, že vtedajší totalitný režim z toho, že sa o životné prostredie nestará.

To sú dôvody, prečo sa spolu s ekologickou krízou v súčasnosti, v diskusnom fóre Demokracia v ohrození, rozoberal aj stav demokracie v Európe, nárast extrémizmu a populizmu a ovplyvňovanie stavu základných ľudských slobôd a demokracie tým, že u nášho východného suseda na Ukrajine zúri krvavá vojna, zapríčinená ruskou agresiou. Prítomným sa prihovoril minister životného prostredia Ján Budaj, minister zahraničných vecí Rastislav Káčer, Jaro Naď – minister obrany SR, politici, sociológovia, politológovia, eko aktivisti a publicisti Ivan Korčok, Pavol Demeš, Samuel Abrahám, Michal Vašečka, László Szigeti, Andrej Bán, Viera Dubačová, Jakub Hrbáň, či Grigorij Mesežnikov.

Počas troch panelových diskusií sa jednoznačne ukázalo, že aj diskutujúcim, aj divákom, ktorí sa v závere tiež rozhovorili, chýba pravidelné stretávanie. Jednoducho komunikácia.

Divadlo P. O. Hviezdoslava

#diskusia #mžpsr #demokracia #ohrozenie #Slovensko #Ukrajina #životneprostredie #klimatickakriza

autor správy a foto Ministerstvo životného prostredia SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Ako silný hlas verejnosti pomohol ochrániť oceány - Greenpeace Slovensko

Pi mar 17 , 2023
Nevieme ako vy, ale my ešte stále oslavujeme víťazstvo pre oceány. 💙Ak sa chcete aj vy pred víkendom pozitívne naladiť venujte 3 minútky článku o sile hlasu verejnosti, ktorý pomohol ochrániť oceány. 👉https://www.greenpeace.org/slovakia/clanok/5125/ako-silny-hlas-verejnosti-pomohol-ochranit-oceany/ Štvrtého marca 2023 po rokoch diskusií, stretnutí, rokovaní, odkladov a emócii pripomínajúcich jazdu na húsenkovej dráhe vlády […]

Mohlo by Vás zaujímať