Photos from Ministerstvo životného prostredia SR’s post

ČLENOVIA RAMSARSKÉHO DOHOVORU NAVŠTÍVILI SÚTOK DUNAJA A MORAVY

🟢 Rakúsko, Česko a Slovensko intenzívne spolupracujú v oblasti ochrany mokradí.

🟢 Riečna niva na sútoku Morava-Dyje-Dunaj, ktorá bola zapísaná do Zoznamu medzinárodne významných mokradí v rámci Dohovoru o mokradiach. Od podpisu dohovoru prešlo už viac ako 40 rokov.

🟢 Pri tejto príležitosti navštívili Slovensko spoločne s delegáciou rakúskeho ramsarského výboru – generálna tajomníčka Ramsarského dohovoru Dr. Musonda Mumba a regionálna koordinátorka pre Európu pani Flore Lafaye de Micheaux.

🟢 Styčným bodom medzinárodného stretnutia bol Hrad Devín, ktorý poskytol návšteve pohľad na zachovalé územie ramsarskej lokality rozprestierajúcej sa na sútoku Moravy, Dyje a Dunaja na pomedzí troch krajín – Rakúska, Slovenska a Česka.

🟢 Generálnu tajomníčku Ramsarského dohovoru Dr. Musondu Mumbovú sprevádzali zástupcovia envirorezortu a neziskovej organizácie.

Spolu s rakúskymi partnermi predstavili zrealizované projekty:
👉sprietočňovania (napájania) bočných ramien Dunaja
👉odstraňovania brehového opevnenia z lomového kameňa
👉ukážky prirodzených brehov
👉riešenia environmentálne vhodnejších výhonov na zabezpečovanie plavebnej dráhy
👉ponechanie štrkových lavíc a ostrovov v rieke

autor správy a foto Ministerstvo životného prostredia SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

👉 Dnešným dňom bez áut vrcholí kampaň Európsky týždeň mobility Slovensko. Pri tejto príležitosti si môžete vypočuť odkaz #Mila...

Pi sep 22 , 2023
👉 Dnešným dňom bez áut vrcholí kampaň Európsky týždeň mobility Slovensko. Pri tejto príležitosti si môžete vypočuť odkaz #MilanaChrenka, ministra životného prostredia ⬇️ autor správy a foto Ministerstvo životného prostredia SR on Facebook

Mohlo by Vás zaujímať