Photos from Ministerstvo životného prostredia SR’s post

Štartuje ďalší ročník kampane v prospech udržateľnej mobility

🟢 Od dnešného dňa majú samosprávy, verejné aj mimovládne organizácie jedinečnú príležitosť prihlásiť sa do Európskeho týždňa mobility a týmto spôsobom predstaviť aktivity nielen v prospech zlepšovania udržateľných foriem dopravy, ale aj v prospech zlepšovania kvality života obyvateľov. Témou tohtoročnej kampane je SAVE ENERGY – ŠETRI ENERGIU.

🇪🇺 Cieľom Európskeho týždňa mobility (ETM) je motivovať mestá a obce na zavádzanie ekologických a inteligentných dopravných riešení, ktoré zlepšujú dostupnosť obyvateľov a znižujú negatívne dopady z dopravy na životné prostredie. Výnimkou nie je ani Slovensko, ktoré sa do kampane pravidelne zapája a nebude chýbať ani v tomto ročníku. Najväčšia európska kampaň na podporu udržateľnej mobility dokázala u nás vlani motivovať k účasti až 64 samospráv a 35 organizácií.

„Udržateľná doprava je ilustračným príkladom, že ochrana životného prostredia, ochrana kvality ovzdušia nie je ničím iným, ako ochranou samotného zdravia ľudí. Európsky týždeň mobility je rovnako príležitosť ukázať, že nám všetkým záleží na zmene k lepšiemu a preto sme ochotní začať sami od seba,“ povedal Milan Chrenko, minister životného prostredia SR.

Prihlásiť sa môžu:
✅ samosprávy,
✅ verejné a mimovládne organizácie,
✅ školy,
✅ súkromné firmy,
✅ centrá voľného času
✅ prevádzkovatelia verejnej dopravy
✅ a ďalšie inštitúcie

Práve tieto subjekty totiž dokážu zavádzať opatrenia, zabezpečiť propagáciu kampane v rámci komunity a zvýšiť tak motiváciu obyvateľov pridať sa a byť jej súčasťou.

ℹ Všetky informácie nájdete na www.eurotm.sk

Vyhlasovateľom kampane je Ministerstvo životného prostredia SR a koordinátorom je Slovenská agentúra životného prostredia – SAŽP.

Európsky týždeň mobility Slovensko

autor správy a foto Ministerstvo životného prostredia SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Dva úrazy dolných končatín vo Vysokých Tatrách

Pi jún 9 , 2023
Dva úrazy dolných končatín vo Vysokých Tatrách V popoludňajších hodinách 8.6.2023 prišla na HZS prostredníctvom tiesňovej linky 112 žiadosť o pomoc pre 48-ročného turistu z Malty. Muž sa pošmykol na zelenom turistickom chodníku nad Čučoriedkami v Tatranskej Lomnici a bolestivo si poranil koleno. Na pomoc mu odišli záchranári HZS, ktorí […]

Mohlo by Vás zaujímať