Photos from Matúš Vallo má rád Bratislavu’s post

🍀Bratislava má šťastie na bohatú prírodu v jej okolí ako máloktoré iné hlavné mesto. Dunaj, bučiny v Malých Karpatoch, lužné lesy, lúky, bory a šíre polia so stepnými druhmi. Vrátane ohrozeného dropa, čo nám iste závidia mnohé iné hlavné mestá v EU. Vlastne všetky.

👍Preto sme radi, že Bratislava má šťastie aj v tom, že hlavnému mestu nie je ľahostajný osud prírody a nášho najohrozenejšieho vtáčieho druhu, dropa, a iniciatívne sa snaží zlepšiť podmienky pre jeho prežitie.

To je obzvlášť dôležité, keďže početnosť dropov ubúda všade na svete s výnimkou našej populácie na trojhraničí a populácie u Berlína. Je dosť možné, že drop bude čoskoro opäť zaradený medzi globálne ohrozené druhy.

Preto treba nájsť aj spôsoby, aby hodnotu územia poznali aj ľudia, a preto sme radi, že sa trpezlivo hľadá aj priestor pre citlivú turistiku.

Autor správy a foto SOS/BirdLife Slovensko on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Ministerstvo životného prostredia SR's post

St jan 25 , 2023
Vznik národného parku Podunajsko plne podporujeme! 🌳💧 V okolí Dunaja sme aktívni prakticky od založenia BROZ, toto územie poznáme a aktívne v ňom pôsobíme. Sú to cenné luhy v okolí Dunaja, ktoré dostali v minulosti dosť zabrať, ale ako vieme, chyby z minulosti sa dajú naprávať a veľa cenných území […]

Mohlo by Vás zaujímať