Photos from BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie)’s post

POZOR POD NOHY A POD KOLESÁ, NA KORYTNAČKY MOČIARNE! ⚠️🐢
Teda, nie že by ich na Slovensku bolo toľko, že by sme sa o ne potkýnali, keďže sa jedná o ohrozený druh. Aktuálne však tie ktoré zvýšili, zvýšili svoju aktivitu a to najmä samice, pretože je obdobie kladenia vajec. No a keďže luxusné kladiská s kyprou pôdou, kde sa dajú zakopať vajíčka v bezprostrednom okolí vodných plôch sú už v súčasnosti raritou, tak sa samičie korytnačny vyberajú hľadať.
Tieto dve nám priniesli z Petržalky a Vrakune, jedna sa špacírovala pri ceste a druhá medzi domami. Špacírovala je dosť zľahčovanie problematiky ohrozenia tohto druhu.
Obe dostali gps lokátor a budeme nejaký čas pozorovať a monitorovať ich aktivitu, aby sme lepšie rozumeli ich správaniu a potrebám a vedeli ich lepšie chrániť.
Podobné aktivity na ochranu korytnačky močiarnej v konkrétnych lokalitách jej výskytu realizujeme aj z projektu Ochrany korytnačky močiarnej podporeného z Operačný program Kvalita životného prostredia.
Ak takúto korytnačku nájdete, nemanipulujte s ňou prosím, zavolajte Štátnu ochranu prírody, prípadne nás a počkajte s ňou na ochranárov. 😊

Autor správy a foto BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie) on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Oceány jsou nádherné

Pi jún 9 , 2023
🌍 Dnes slavíme Světový den oceánů. ❤️ Bohužel ale na tom nejsou moc dobře. 1️⃣ Rostoucí teploty zvyšují riziko nevratné ztráty mořských a pobřežních ekosystémů. 2️⃣ Pozorujeme rozsáhlé změny, včetně poškození korálových útesů a mangrovových porostů, které podporují život v oceánech. 3️⃣ Migrace druhů do vyšších zeměpisných šířek je důsledkem […]

Mohlo by Vás zaujímať