Photos from BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie)’s post

DNES JE SVETOVÝ DEŇ VODY 💧

Voda je život. Voda je biodiverzita. Voda je prirodzený ochladzovač klímy. Voda je úroda. Voda ukludňuje. Voda lieči. Dalo by sa pokračovať ešte dlho, ale o dôležitosti vody v jej rôznych skupenstvách a ekosystémoch hovoríme prakticky stále.
V minulosti sa vody ľudia báli. Dnes sa bojíme, že nebude. Chráňme si preto vodné zdroje, prirodzené lesy, riečne ekosystémy, štrkové dná a inundácie. Nechajme vodu vstupovať do krajiny a urobme jej na to priestor. Chráňme si mokrade, ktoré vedia s vodou hospodáriť najlepšie – zadržiavať ju a pomaly a postupne ju uvoľnovať.
Pomôžte nám jednu takú mokraď ochrániť, podporou alebo šírením našej zbierky. Dnes, na svetový deň vody, sa to počíta dvakrát 😉.
https://broz.darujme.sk/zachrante-mokrad/
Ďakujeme 😊

Autor správy a foto BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie) on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Již tuto neděli vycházka za konikleci na Prostějovsku🥀. Máte to z ruky? Nevadí. Na webu Roku konikleců najdete řadu dalších koni...

St mar 22 , 2023
Již tuto neděli vycházka za konikleci na Prostějovsku🥀. Máte to z ruky? Nevadí. Na webu Roku konikleců najdete řadu dalších koniklecových vycházek po celé ČR: https://biodiverzita.csop.cz/rok-koniklecu/akce-k-roku-koniklecu/. #Rokkoniklecu #CSOP autor správy a foto Český svaz ochránců přírody on Facebook

Mohlo by Vás zaujímať