NÁLEZY SOVIČIEK pribúdajú, teda aspoň podľa vašich telefonátov, správ a mailov, ktoré nám posielate :)

NÁLEZY SOVIČIEK pribúdajú, teda aspoň podľa vašich telefonátov, správ a mailov, ktoré nám posielate 🙂
Prípadov nájdenia najčastejšie mláďatka MYŠIARKY UŠATEJ je teraz naozaj veľmi veľa a nie je možné, aby ku každému prišiel odborník.
Preto sa veľmi tešíme, že kontaktujete nás, alebo inú odbornú organizáciu, aby ste sa poradili o správnom postupe.
Spravidla iba zranené, vyčerpané, príliš mladé, alebo inak hendikepované jedince potrebujú, aby im bola poskytnutá odborná pomoc.
Mláďatká myšiarky ušatej opúšťajú hniezdo ešte predtým, než sú schopné samostatne lietať a hľadať potravu. Ešte približne dva týždne po opustení hniezda sa zdržiavajú v jeho okolí a sú kŕmené dospelými jedincami.
Typické je pre nich tiahle volanie – pískanie, ktorým v noci na seba upozorňujú.
Ak ich nájdete sedieť na zemi a nie sú apatické, zranené, skrátka ak sa vám zdá, že je všetko v poriadku, najčastejšie stačí mláďatko vyložiť na vyvýšené miesto (konár), aby ho neohrozili psy alebo mačky, v horúcich dňoch najlepšie do tieňa. Môžete prípadne počkať, či sa samo na mieste udrží. Keď viete, kde majú myšiarky hniezdo, je vhodné mláďatko vyložiť do jeho blízkosti. Ak si nie ste istí, alebo mláďatko (či iný jedinec) nie je v poriadku, kontaktujte prosím príslušné pracovisko Štátnej ochrany prírody SR.
Viac sa dočítate aj na www.dravce.sk/prvapomoc
Ďakujeme 🙂

Foto: Jozef Chavko

Autor správy a foto Ochrana dravcov na Slovensku on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

💚💚💚Bohatý, pestrý, zaujímavý, obohacujúci

St máj 15 , 2024
💚💚💚Bohatý, pestrý, zaujímavý, obohacujúci… také ohlasy máme na tento náš vzdelávací program. https://stromzivota.sk/stromoviny/novinky-zo-stromu/inovacne-vzdelavanie-program-stromacikovia-ziaria-vonku-glow-2024 Autor správy a foto Strom života on Facebook

Mohlo by Vás zaujímať