MŽP SR nebrzdí delimitáciu pozemkov v národných parkoch Ministerstvo životného prostredia SR odmieta hoaxy o údajnom nekonaní m…

MŽP SR nebrzdí delimitáciu pozemkov v národných parkoch

Ministerstvo životného prostredia SR odmieta hoaxy o údajnom nekonaní ministerstva životného prostredia v súvislosti s delimitáciou pozemkov v NP Veľká Fatra a v NP Slovenský kras.

Minister Taraba naopak potvrdil, že vedenie envirorezortu si splnilo svoju zákonnú povinnosť vyzvania agrorezortu na uskutočnenie prevodu majetkových práv a momentálne čaká na jeho uskutočnenie.

„Zo strany ministerstva životného prostredia a správ národných parkov Veľká Fatra a Slovenský kras boli delimitačné protokoly odsúhlasené a zaslané na podpis na LESY SR, š.p. a aj na Slovenský pozemkový fond. Je pravdou, že do dnešného dňa agrorezort delimitáciu niekoľko tisíc hektárov pozemkov nezrealizoval a správy národných parkov Veľká Fatra a Slovenský kras preto očakávajú, že sa tak táto zákonná povinnosť zrealizuje urýchlene,“ uviedol Taraba.

Vedenie ministerstva životného prostredia je v predmetnej veci pripravené komunikovať kedykoľvek aj keď problém nie je na strane envirorezortu.

autor správy a foto Ministerstvo životného prostredia SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

ŠOPSR - Otvorenie 23. ročníka Ekovýchovného programu BOCIAN

So apr 13 , 2024
ℹ OTVORENIE 23. ROČNÍKA EKOVÝCHOVNÉHO PROGRAMU BOCIAN ☀️ S príchodom prvých jarných dní a príletom bocianov zo svojich zimovísk na Slovensko, otvárame 23. ročník celoslovenského EKOVÝCHOVNÉHO PROGRAMU BOCIAN. Ide o výnimočný monitorovací program založený na princípoch občianskej vedy, pričom účastníci tohtoročného programu sa zároveň stávajú aj súčasťou 8. medzinárodného sčítania […]

Mohlo by Vás zaujímať