Mimovládka je v súčasnej politickej hantírke synonymom niečoho, čo rozvracia systém. Najmä taká ochranársky orientovaná (v polit…

Mimovládka je v súčasnej politickej hantírke synonymom niečoho, čo rozvracia systém. Najmä taká ochranársky orientovaná (v politickom preklade „ekoteroristická“).
Obidva takéto prívlastky sme si dnes, ako mimovládka, ktorú v roku 1994 zakladal Jaromír Šíbl, vyslúžili.
Mimovládky sú vážení páni poslanci (poväčšine) z opozičných politických strán, ale vidno, že po dnešku to už nemusí platiť, organizácie, ktoré často suplujú úlohy štátu a naprávajú jeho zlyhania. Niektoré aj niekoľko desiatok rokov. Napríklad v ochrane prírody a realizujú opatrenia na ochranu až záchranu biotopov, ktoré sme sa zaviazali chrániť nielen svojim vstupom do EÚ, ale aj prijatím našich vlastných zákonov. Tých zákonov, ktoré ste v parlamente sami schvaľovali.
Mimovládkam môže byť táto krajina vďačná naozaj za veľa nielen v témach ochrany prírody, ale aj ľudských práv, kontroly korupcie a ďalších.
Verte, že my zamestnanci mimovládok by sme radi pracovali v rôznych iných oblastiach, keby štátna správa a jej rezortné organizácie fungovali tak ako majú. Mnohí z našich radov nakoniec aj skončia v štátnych službách, keď je potrebné nájsť odborníkov.
Takže to, čo zakladal Jaromír Šíbl je mimovládka, na ktorú sme patrične hrdí a ktorá sa už skoro 25 rokov snaží zlepšovať životné prostredie na Slovensku. A celkom sa nám to, pozerajúc sa na naše výsledky, darí.
Takže vážený pán poslanec Patrick Linhart nezneužívajte slovo mimovládka, pokiaľ nie ste zvedaví na jeho obsah, iba na lži, ktoré o nás a ďalších šíria v posledných dňoch tí, ktorí sa pravdepodobne boja o svoj biznis s drevom.

Autor správy a foto BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie) on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

EU GREEN DEAL

Št nov 4 , 2021
Panelová diskusia na Expo 2020 Dubai k 🟢 Zelenej dohode 🟢 aj naďalej rezonuje u odbornej verejnosti 📣 „Slovensko sa prišlo prihlásiť aj na túto platformu k európskemu úsiliu stať sa majákom v globálom boji proti klimatickej kríze. 🌍 Tento prvý týždeň svetovej výstavy sa symbolicky nesie témou inovácii, čo […]

Mohlo by Vás zaujímať