Maďarsko, Rakúsko a Slovensko podpísali

Nebýva to až tak často, keď susedné štáty podpisujú medzinárodné dokumenty na ochranu prírody. A ešte menej často sa stáva, keď taký dokument podpisujú rovno tri štáty.

Preto je dobré, že všetky tieto tri štáty chcú spoločne pomôcť ohrozenému dropovi veľkému, ktorému žiaľ na prežívanie ostalo len územie v okolí stretávania sa hraníc Slovenska, Rakúska a Maďarska, Trojmedzie.

Aj keby dropy žili len na území Slovenska na Sysľovských poliach, už len to by bolo pre blízkosť Bratislavy (a teda množstvo dotknutých záujmov) samo o sebe veľmi komplikované. O to viac komplikovaná je ochrana dropa, keď populácia využíva na prežívanie všetky tri štáty a v každom období roka využíva viac inú z krajín.

Ochrana dropa tak bez úzkej spolupráce všetkých štátov nie je možná. Táto dnes podpísaná deklarácia ukazuje (o čom je zdieľaný článoček), že ochota riešiť problémy spoločne tu je a veríme, že to pomôže nielen dropovi ale aj iným ohrozeným druhom vtáctva a živočíchov.


…deklaráciu o ochrane ohrozeného dropa veľkého. Zaviazali sa tým chrániť a zlepšiť prírodné podmienky dropa či monitorovaním a skúmaním zvýšiť stav jeho populácie. „Drop veľký je najväčší lietajúci vták v Európe a vlajkový druh ochrany a podpory otvorenej európskej … Autor správy a foto SOS/BirdLife Slovensko on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Sázíme budoucnost's post

Št sep 21 , 2023
Ve Studenci museli v minulých letech skácet několik stromů na návsi. Bylo to buď z důvodu napadení jehličnatých stromů kůrovcem, či jejich špatným stavem. V roce 2019 si tedy obec nechala zpracovat urbanistickou studii a o dva roky později zde místní vysadili osm lip, pět hrušní, jeden buk, tři javory […]

Mohlo by Vás zaujímať