Lesoochranárske zoskupenie VLK

Pravda vyšla na povrch, pomaly, ako z chlpatej deky , ale je von.
Mestské lesy Košice chcú začať ťažiť na najcennejšom území, ktoré spravujú. V prísnych prírodných rezerváciách Humenec a Bujanovská dubina.

Rastie tu dub zimný, ďalej buk lesný, hrab obyčajný, lipa malolistá, javor horský, jaseň štíhly a ojedinele aj breza bradavičnatá, jarabina vtáčia a jedľa biela.

V rezervácii Humenec je najbohatšia a na východnom Slovensku najsevernejšia lokalita xerotermnej flóry v povodí Hornádu. Severnú hranicu rozšírenia tu má jasenec biely, dub plstnatý, dub cerový, jaseň mannový.

Absurdná výhovorka na podkôrny hmyz obstojí len u hlupákov vystrašených lykožrútovou kampaňou z Tatier. To sa tu odrazu objavil lykožrút bukový? Ide totiž o 1800 kubíkov bukov a dubov z najcennejších prírodných rezervácii v povodí Hornádu. Ide o drevo.
Pikantnou skutočnosťou je, že Mestské lesy Košice sú držiteľom certifikátu FSC, pri obdržaní ktorého klamali, že v rezerváciách neťažia a že prichádzajú s ťažbou v rrezerváciách v čase, keď je v plnom prúde naša petície Za košické lesy, ktorej cieľom je PRESNE TIETO lesy zachrániť!

Ak stojíte na našej strane a chcete zabrániť tejto ťažbe, podpíšte petíciu Za košické lesy, kosice.wolf.sk

A čo na toto odhalenie kandidáti na miesto primátora mesta Košice, pod ktorého Mestské lesy patria?

Čo na to Jaro Polaček
No toto:
https://www.facebook.com/JaroPolacekKosice


Dobrovoľné združenie občanov, ktoré sa zaoberá záchranou prirodzeného lesa. Autor správy a foto Lesoochranárske zoskupenie VLK on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Dnes je Medzinárodný deň stromov 👏 ❓ Vedeli ste, že strom v priebehu svojho rastu dokáže absorbovať až 2 tony CO2? 🌳🌲 Stromy ...

Št okt 20 , 2022
Dnes je Medzinárodný deň stromov 👏 ❓ Vedeli ste, že strom v priebehu svojho rastu dokáže absorbovať až 2 tony CO2? 🌳🌲 Stromy sa vo významnej miere podieľajú na tvorbe charakteru územia. Sú nevyhnutnou súčasťou mnohých procesov, ktoré prebiehajú v krajine a sú previazané s množstvom ekosystémov. Ich význam v […]

Mohlo by Vás zaujímať