Dôležitý update našej kampane – Mokraď je už v katastri naša. Ako ste pravdepodobne zachytili, aktuálne beží kampaň, v ktorej…

Dôležitý update našej kampane –
Mokraď je už v katastri naša.

Ako ste pravdepodobne zachytili, aktuálne beží kampaň, v ktorej zbierame financie na kúpu mokrade uprostred poľnohospodárskej krajiny.
To stále platí a neprestaneme, až kým nevyzbierame sumu 100 000 eur. 😊

👣Spusteniu kampane predbiehalo viacero krokov. Pred spustením kampane sme museli rokovať s vlastníkom o podmienkach a cenovej ponuke. A keď sme pristali na spoločnú dohodu a dohodli sa na sume, tento pozemok sme museli zazmluvniť.

🤝A urobili sme to, pretože kúpiť 42 hektárov veľkého pozemku vcelku, navyše tak strategického z hľadiska celistvosti, s potenciálom trvalej ochrany biodiverzity a zadržiavania vody, to sa jednoducho neodmieta. A nenecháva sa to ani niekedy na potom. Ak si už niekto z vás dal tú námahu a prerátal to, vyšlo mu 0,23 eur za meter štvorcový.

To sa naozaj neodmieta, aj keď tie prostriedky práve na to nemáte.

Od dohody a zazmluvnenia bežal proces kúpy tohto pozemku, ktorý vyvrcholil jeho prepisom v katastri na nás, ako nového vlastníka. Podmienkou bolo vyplatenie prvej splátky, ktorá bola 50% zo sumy. Čoskoro budeme musieť vyplatiť aj zvyšok sumy, ale ešte máme trochu času.

No ako sme písali vyššie, tieto prostriedky nemáme, a zároveň sme ponuku nemohli odmietnuť, takže sme si museli požičať z iných našich vlastných zdrojov, bez ktorých sa nezaobídeme v našom celkovom fungovaní a ktoré potrebujeme na našu prevádzku a spolufinancovanie našich projektových a mimo-projektových aktivít.

✅Ale išli sme do toho. Kampaň stále beží a peniaze na záchranu mokrade stále zbierame. Veríme, že tento krok, spoľahnúť sa na príspevky ľudí a firiem na jej záchranu, vyjde. Musí. Pretože ide skutočne o jedinečné územie a možnosť, ktorá sa naskytne raz za život.

🤲Z pozície vlastníka sme už požiadali Štátnu ochranu prírody o zaradenie pozemku do siete Natura 2000. A chystáme ďalšie systematické kroky o ktorých budeme informovať.

Zbierame ďalej. Pomôžte nám v tomto procese. Veľké mokrade si vyžadujú veľké činy. 💧 Bez toho zásadný krok niekedy neurobíte.
Ďakujeme. 🙏
Link na zbierku prikladáme tu:
➡️ https://broz.darujme.sk/zachrante-mokrad/ ⬅️

Autor správy a foto BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie) on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Inštitút environmentálnej politiky⁣⁣ on Instagram: "#lyzovanie #horyapriroda #zmenaklimy"

Ut jan 17 , 2023
Inštitút environmentálnej politiky⁣⁣ shared a post on Instagram: „#lyzovanie #horyapriroda #zmenaklimy“. Follow their account to see 192 posts. Autor správy a foto Inštitút environmentálnej politiky – IEP on Facebook

Mohlo by Vás zaujímať