DÁ SA TO. 💪✅ 21 organizácii a iniciatív, vrátane Greenpeace, dnes vyzvalo vládu, aby vytvorila podmienky na 15-percentnú úsporu…

DÁ SA TO. 💪✅

21 organizácii a iniciatív, vrátane Greenpeace, dnes vyzvalo vládu, aby vytvorila podmienky na 15-percentnú úsporu plynu do marca 2023 a vypracovala plány prípravy na zimu a nahrádzania fosílnych palív. Čas beží. ⏰

Daj 👍ak tiež vieš, že sa to dá.

Viac info v poste nižšie.👇


Vyzvali sme vládu na úsporu energií. Pretože sa to DÁ a máme ešte možnosti.

Spolu s ďalšími organizáciami sme adresovali vláde výzvu, aby vytvorila podmienky na 15-percentnú úsporu plynu do marca 2023, vypracovala plány prípravy na zimu a nahrádzania fosílnych palív celkovo.

Je načase, aby sme si prestali maľovať naivné obrázky a postavili sa krízovým časom zodpovedne. Chválenie sa, že sme si vyrokovali výnimku na spotrebu plynu, ľuďom nepomôže znížiť účty za energie.

Vláda by mala minimálne spustiť intenzívnu kampaň k úsporám energie a podporiť rozsiahle riešenia pre samosprávy, domácnosti a firmy vo verejnoprávnych médiách. Nevyužili sme poriadne leto, ale pred touto zimou ešte stíhame obmedziť plytvanie energiami.

Na to sa potrebujeme zomknúť a pripraviť sa. Nielen preto, že tak môžeme znížiť našu závislosť od fosílnych palív, ale najmä preto, že bez ohľadu na výnimky, bude zima pre mnohé skupiny obyvateľstva náročná.

Zároveň sme spolu s 20 ďalšími organizáciami zhrnuli úsporné opatrenia európskych krajín, ktoré by mohli byť inšpiratívne aj pre vládu, samosprávy, domácnosti a firmy na Slovensku.

http://klimatickakoalicia.sk/vyzyvame-vladu-na-setrenie-energiami-a-vypracovanie-planu-na-zimu/

Priatelia Zeme-CEPA
Nestrácajme čas
CEPTA – Centrum pre trvaloudržateľné alternatívy
Klíma ťa potrebuje
Spoločnosť ochrany spotrebiteľov SOS Poprad
VIA IURIS
Greenpeace Slovensko Autor správy a foto Greenpeace Slovensko on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from netopiere.sk's post

Ut aug 30 , 2022
Par záberov pre potešenie zo včerajšej Noci netopierov v Kaštieľ Petrovany Pocasie bolo výborné, aj netopiere sa podarilo odchytiť do siete. Účastníci si mohli vďaka Greta Lovan Nusova pozrieť zblízka 5 druhov netopierov, o ktoré sa momentálne stará. V parku sme našli aj stromovú dutinu so samcom raniaka hrdzavého lákajúceho […]

Mohlo by Vás zaujímať