🇸🇰🍻 V PODPORE PESTOVANIA CHMEĽU SME PREDBEHLI VŠETKY KRAJINY EÚ 🍻🇸🇰 Chmeľ patril v minulosti k našim významným poľnohospodársky…

🇸🇰🍻 V PODPORE PESTOVANIA CHMEĽU SME PREDBEHLI VŠETKY KRAJINY EÚ 🍻🇸🇰

Chmeľ patril v minulosti k našim významným poľnohospodárskym plodinám. Táto kľúčová surovina na výrobu piva 🍺 bola bežnou súčasťou polí v rôznych lokalitách Slovenska. Záujem o jeho pestovanie, žiaľ, rokmi upadol.

Nielen pre zachovanie chmeľovej tradície, ale najmä pre pozitívny vplyv na životné prostredie, je potrebné slovenské chmeľnice udržať.

Slovensko je jednou z 5 krajín EÚ, ktorá bude podporovať pestovanie tejto plodiny v nasledujúcich 5 rokoch. 👍👍

V Strategickom pláne spoločnej poľnohospodárskej politiky na roky 2023 – 2027 sa nám podarilo presadiť sadzbu 800 eur/hektár, ktorá nás radí na prvé miesto 🥇 v podpore pestovania chmeľu v EÚ.

Uvedomujeme si, že ide o náročnú plodinu na pestovanie. Výšku podpory sme preto nastavili tak, aby kompenzovala straty a zároveň bola pre pestovateľov motiváciou.

#pomocpolnohospodarom

Autor správy a foto Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Návod na orez hlavových vŕb - BROZ

Ut jan 24 , 2023
Tento rok je znova v móde strih „na hlavu“ 🙂 Samozrejme, hovoríme o hlavových vŕbach. Na ich orezávanie je momentálne najvhodnejšie obdobie. 🌳🪓 Pred pár rokmi sme urobili podrobný návod na orez tohto symbolu krajiny Podunajska. V minulosti takto hospodári získavali palivové drevo alebo prútie, bez toho, aby museli vyťať […]

Mohlo by Vás zaujímať