🇪🇺 8. júna máme možnosť spoločne ovplyvniť budúcnosť našej krajiny

🇪🇺 8. júna máme možnosť spoločne ovplyvniť budúcnosť našej krajiny

Už najbližšiu sobotu v nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu máme možnosť zabezpečiť, že ochrana prírody u nás nebude len na papieri a môžeme ukázať, že nám záleží na prírode. Europoslanci a europoslankyne, ktorých si teraz máme možnosť zvoliť, majú zásadný vplyv na to, ako bude vyzerať celoeurópska legislatíva na ochranu vtákov a prírody a na to, ako sa implementuje na Slovensku 🐦

✅Európska únia už roky presadzuje efektívnu na ochranu prírody, vrátane Smernice o vtákoch a Smernice o biotopoch, ktoré chránia naše prírodné bohatstvo.
✅Len vďaka týmto smerniciam sa podarilo na Slovensku zachrániť množstvo cenných biotopov a chránených území, nielen pre vtáky.
✅Smernica o vtákoch zaručuje ochranu voľne žijúcich druhov vtákov, ich biotopov a hniezdísk.
✅Smernica o biotopoch zabezpečuje ochranu prírodných biotopov a druhov živočíchov a rastlín, ktoré sú pre našu prírodu nenahraditeľné.
❌Bez tejto legislatívy by už na Slovensku nehniezdil ohrozený sokol kobcovitý, potápka červenokrká, krakľa, čajka čiernohlavá a ďalšie druhy. Stratili by sme mnoho chránených území, a to nielen lesy pre hlucháňa.
🚫Takmer by neexistovala ani možnosť podporiť rozvoj infraštruktúry pre mäkké formy turistiky, ktoré sú inde v Európe štandardom, no náš štát ich podporu desaťročia ignoruje a zabúda tak na regióny.

Tieto zákony sú dôkazom, že európska legislatíva má reálny vplyv na ochranu našej prírody. Preto je dôležité, aby sme si zvolili takých europoslancov, ktorí budú pokračovať v tejto práci, budú jej rozumieť a budú sa zasadzovať za ochranu životného prostredia 🌿

❗️Oslabovanie týchto zákonov, či dokonca ich úplné zrušenie, by malo devastačný vplyv na vtáky, biotopy a celkovo prírodu na Slovensku. Ohrozilo by to aj rozvoj regiónov, pri ktorom vieme využiť práve pestrú slovenskú prírodu, ktorú nám môžu naši susedia ticho závidieť.

❗️O to dôležitejšie je prísť voliť a nezabudnúť pri tom na prírodu. Tentokrát navyše môže aj malé Slovensko ovplyvniť celoeurópsky výsledok. Preferencie v Európe sú vyrovnané a aj jeden mandát a jeden hlas môže rozhodnúť, či budú mať väčšinu sily, ktoré to myslia s prírodou vážne, alebo naopak radikálne sily, ktoré Slovensko strašia vymyslenými rozprávkami o tom, ako nám Európa núti na tanier hmyz, ale o tom, že práve ochrana prírody môže pomôcť najchudobnejším regiónom na Slovensku od nich nepočujeme nič.

Poďme spolu voliť a zabezpečiť, aby nemali v parlamente väčšinu radikálne sily, ktoré poškodia našu prírodu a Slovensko! 🤝🍀

Autor správy a foto SOS/BirdLife Slovensko on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR's post

Ne jún 2 , 2024
PRIJATIE ČÍNSKEJ DELEGÁCI 🇨🇳🇸🇰 S čínskym veľvyslancom na Slovensku Cai Ge sme rozdiskutovali možnosti rozšírenia a posilnenia vzájomnej spolupráce našich krajín v oblasti poľnohospodárstva, ako aj detaily budúcotýždňovej návštevy čínskej delegácie na Slovensku a pripravovanom čínsko-európskom fóre o krásnom vidieku v okrese Deqing, meste Huzhou, provincii Zhejiang. Autor správy a […]

Mohlo by Vás zaujímať