⁉️ Podobne ako aktuálne kroky vedenia štátu v „ochrane“ hlucháňa, či návrh zákona o EIA je aj návrh zákona predložený viacerými…

⁉️ Podobne ako aktuálne kroky vedenia štátu v „ochrane“ hlucháňa, či návrh zákona o EIA je aj návrh zákona predložený viacerými poslancami, ktorý mal byť kladivom na mimovládky takým nepodarkom a tak lajdáckou zlátaninou, až logicky vyvstávajú otázky, prečo takýto návrh vôbec uzrel svetlo sveta?

🪓Ťažba v Tatrách a ministrom Tarabom oznámené kroky kedy má padnúť každý suchý strom logicky povedú k žalobe EK. Novela EIA ako ju schválila vláda tiež nemá ďaleko od infridžmentu. Tak prečo poslanci navrhujú zákon škrtiaci mimovládky, ktorý tupo odkopírovali od Maďarska, teda maďarské znenie ktoré už raz európsky súd zmietol zo stola?

🤔Nie je to tak, že naši predstavitelia zámerne provokujú Brusel, aby musel konať (ak Slovensko bude konať v rozpore s EU právom, Brusel inak nemôže, musí sa riadiť legislatívou a začať infrídžmenty musí) a aby oni mali pred európskymi voľbami vodu na mlyn a mohli zbierať politické body poukazovaním: „Aha zlý Brusel nám dáva sankcie, Brusel trápi nešťastné Slovensko!“

❗️⚖️Pritom, že sami takto vyprovokujú kroky Bruseli návrhmi na ktoré ich všetci upozorňovali, že logicky k sporom s EK povedú, to asi pomlčia.

🇸🇰 🇪🇺 Odhliadnúc od možného zámeru týchto kontroverzných návrhov, sme veľmi radi, že sme súčasťou Európskej únie, kde platia pravidlá a legislatíva. Nechceme vedieť, ako by vyzerala ochrana prírody a elementárna spravodlivosť na Slovensku bez európskej legislatívy.


SNS CHCELA KLADIVO NA MIMOVLÁDKY, DOPADLO TO AKO VŽDY…🤦

Poslanci Adam Lučanský, Milan Garaj, Rudolf Huliak a poslankyňa Dagmar Kramplová (všetci z SNS) predložili do parlamentu novelu zákona o neziskových organizáciách, ktorou chcú predovšetkým zaviesť označenie “organizácia so zahraničnou podporou”.

Návrh poslancov SNS je taký strašný paškvil, že ak prejde v súčasnej podobe, tak zasiahne takmer všetky organizácie na Slovensku – charity, kresťanské organizácie, mládežnícke, zdravotnícke aj sociálne organizácie…

📌STAČÍ 5 000 EUR ZO ZAHRANIČIA

Podľa návrhu SNS bude musieť takéto označenie používať každá nezisková organizácia, ktorá za kalendárny rok získa podporu od zahraničných darcov v súhrnnej výške viac ako 5 000 EUR. Podľa predkladateľov je pritom úplne jedno, či to bude jeden dar, alebo 500 darov po 10 EUR.

Ešte bizarnejší je nápad, podľa ktorého budú musieť označenie “organizácia so zahraničnou podporou” používať aj všetky organizácie, ktoré získali finančnú podporu na Slovensku, no ich donorom bola nadácia, ktorá kvôli darom zo zahraničia musí používať toto geniálne označenie.

Podľa týchto pravidiel bude ako “organizácia so zahraničnou podporou” označená prevažná väčšina všetkých neziskových organizácii na Slovensku.

📌SKOPÍROVALI MAĎARSKÝ ZÁKON 🇭🇺, ŠKODIA SLOVENSKU 🇸🇰

To čo v skutočnosti urobili predseda SNS, jeho poslanci a poslankyňa je, že tupo skopírovali maďarský zákon o mimovládnych organizáciách. To je presne ten zákon, ktorý Maďarsku spôsobil obrovský reputačný problém, no najmä krajine ohrozil eurofondy a nakoniec bol rozhodnutím Súdneho dvora EÚ zrušený.

💬“Návrh poslancov SNS, ktorý je viac menej totožný s maďarským proti mimovládkovým zákonom, obmedzuje voľný pohyb kapitálu v rámci Európskej únie, čiže je v rozpore so zakladajúcimi zmluvami o EÚ, ktoré majú prednosť pred našimi zákonmi. Neprimeraným spôsobom zasahuje do slobody združovania občanov zakotvenej v Ústave SR, v Európskom dohovore o ochrane základných práv a slobôd a v Charte základných práv EÚ. Poslanci SNS teda predložili zákon, o ktorom vedia, že je v zmysle rozhodnutia Súdneho dvora EÚ z roku 2020 v rozpore s právom EÚ. Tým preukázali, že záujmy ľudí na Slovensku sú im ľahostajné. Schválením tohto zákona sa približujeme k tomu, že Európska únia zastaví eurofondy pre Slovensko. Príčinou budú rozhodnutia politikov, ale žiaľ následky budeme znášať všetci,” upozorňuje naša riaditeľka Katka Batková.

Ak by chcel niekto fatálne uškodiť Slovenskej republike neurobil by to inak ako Andrej Danko a jeho poslanci. Autor správy a foto SOS/BirdLife Slovensko on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Chránená krajinná oblasť Horná Orava's cover photo

St apr 3 , 2024
Autor správy a foto Chránená krajinná oblasť Horná Orava on Facebook

Mohlo by Vás zaujímať